preslava kolik
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

pilates öğrenelim ama nasıl

pilates öğrenelim ama nasıl Empty pilates öğrenelim ama nasıl

Mesaj  Admin Çarş. Kas. 17, 2010 7:05 pm

Pilates, son günlerde sıkça duyduğumuz ve bir çoğumuzun da tv karşısında öğrenmeye çalıştığı, beden ve ruh rahatlatıcı bir egzersiz çeşididir.

pilatesi tv karşısında değil, dokdor kontrolünde öğrenmeli ve yapmalısınz.
Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü öğretim görevlisi Dr. Derya Özer Kaya, “Son zamanlarda televizyonda izleyip, evde pilates yapanlar hastaneye akın etmeye başladı. Ebru Şallızedeler çoğaldı. Biz de tedaviden önce önleme kararı aldık.

Türkiye de ilk defa Hacettepe’de halkı bilinçlendirmek için fizyoterapist eşliğinde eğitimler vermeye başladık” dedi. Rehabilitasyon sırasında hastalara 8 ayrı rengi bulunan Thera Band’la pilates eğitim verdiklerini kaydeden Kaya, herkese eğitim verdiklerini söyledi. Türkiye de ilk defa Hacettepe’de böyle bir eğitim verildiğine dikkat çeken Kaya, “Bize gelen hastalar genelde televizyonda görüp yapanlardan oluşuyor. ‘Omzumdan bir ses geldi, ağrılarım geçmedi, karnımı eritmek istedim bel ağrısına tutuldum’ diyenler arttı. Hanımlar kilo vermek için yanlış şekilde uygulamalar yapmaya başlamışlar. Bizde bunun üzerine çalışmalara hız verdik, doğru kullanımını öğretmeye halkımızı eğitmeye karar verdik. Kulaktan dolma bilgilerle, sakatlanmalar artıyor” dedi.

Admin
Admin

http://preslavakolik.benimforum.org

- Similar topics