preslava kolik
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

seven her insan kıskanırmı?

seven her insan kıskanırmı? Empty seven her insan kıskanırmı?

Mesaj  Admin Salı Kas. 30, 2010 3:41 am

Evet, sıra aşkta. Uzun süredir yazamıyordum size. Malum hayat telaşı falan. Ama şimdi formumdayım ve aşktan bi giriş yapayım dedim. Aşk var mı yok mu, tartışmasını geçtik. Sıra kıskançlığa kadar geldi. Sizce seven insan kıskanır mı ? Sedven herkes kıskanır mı yoksa kıskanmanın kişilik özellikleriyle mi alakası var sadece.Ben kıskanırım arkadaş. Yapı gereği kıskanç biri değilim asla. Ve hatta hırslı biri dedeğilim. Ama sevdim mi sevdiğim erkeği manyakmışcasına kıskanırım. Kıskanmak ne demek. Ölürüm, öldürürüm. Yok, abartmıyorum. Fena halde kıskancım..

Uzmanlar kıskançlığı da masaya yatırmış ve kıskançlık hakkında ilginç tesbitlerde bulunmuş.

Aşırı kıskançlık psikolojik bir sorun ve tedavi edilebiliyormuş. Rahatsızlık derecesinde kıskançlıkta kişi, duygu ve düşüncelerine aşırı zaman ayırır. Birey, neredeyse tüm zamanında, takıldığı kuşkulu düşüncelerin etkisinde yaşamaya başlar. Aşk ilişkilerinde kişiler, karşısındakinden makul olanın çok ötesinde taleplerde bulunur.

Kısıtlama, sosyal engelleme en çok görülen durumlardır. Hem kaygı uyandıran hem de alıkonulamayan düşünceler ‘obsesyon’ olarak nitelendirilir. Kıskançlık, erken evrelerde bir tür fobik-obsesif düşünce olarak kendini gösterebilir.

Zihni sürekli kurcalayan ve korku duygularıyla birleşince giderek pekişen bir zihin uğraşı haline gelir. Olumsuz duygular, kişiye daha çok denetleme ihtiyacını getirir. Takip etme, cep telefonlarını karıştırma ve gereksiz yere sevdiği insanı sınama girişimleri görülebilir. Bu evrelerde, iyi iletişim kurulması ve kimi zaman çift tedavileri olumlu sonuçlar verebilir.

Admin
Admin

http://preslavakolik.benimforum.org